Quantcast

R.I.P. Satoru Iwata

W sobotę (11 lipca 2015) w wieku 55lat zmarł Satoru Iwata, długoletni prezes japońskiego koncernu Nintendo. Za czasów prezesury Satoru Iwaty firma Nintendo wprowadziła na rynek takie produkty jak konsola domowa Wii i konsola przenośna Nintendo DS. "Nintendo, głęboko ubolewając, informuje, że Prezes Satoru Iwata zmarł 11 lipca 2015 roku z powodu raka przewodów żółciowych"

 R.I.P. Satoru Iwata

Konsola NES z 1983 roku

Pierwsza konsola Nintendo

 R.I.P. Satoru Iwata

Zelda II: The Adventure of Link z 1986

Satoru Iwata pracował przy Super Mario Bros. z 1985, The Legend of Zelda z 1986, Zelda II: The Adventure of Link z 1986 i dziesiątkach innych produkcji, które na całym świecie uznawane są za kultowe.

 R.I.P. Satoru Iwata

Game Boy Advance SP

Pierwszym urządzeniem, które Nintendo wypuściło na rynek, za rządów Satoru Iwaty był Game Boy Advance SP, najnowsza generacja kultowej konsoli przenośnej.

 R.I.P. Satoru Iwata

Nintendo Wii

Konsolę Wii wydano w 2006 roku, a na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów tych urządzeń, czyli znacznie więcej, niż konkurencyjnych PlayStation 3 i Xboksów 360 - Zaprojektowaliśmy kontroler w taki sposób, żeby wyglądał jak pilot do telewizora, żeby urządzenie wyglądało znajomo. Nie powinno sprawiać problemów nawet tym, którzy boją się kontrolerów obsługiwanych obiema rękoma. Taka forma pozwala i nowym i doświadczonym graczom stanąć na tej samej linii startowej – o projekcie konsoli Wii mówił Satoru Iwata.

 R.I.P. Satoru Iwata

Zaproponuj mema do tego artykułu